5 فایده برتر برنج برای سلامتی

برنج (oryza sativa) دانه علف غلات است. این یکی از مهم ترین کربوهیدرات های غذایی در جهان است که بیش از نیمی از جمعیت جهان به آن وابسته هستند. برنج که معمولاً آب پز یا بخارپز می شود را می توان به آرد بدون گلوتن تبدیل کرد. این جزء اصلی بسیاری از غذاهای از جمله غذاهای هند، چین و آسیای جنوب شرقی است. خرید برنج عمده معمولا در کشور های آسیایی در مقادیر بالا مرسوم است.

انواع زیادی برنج وجود دارد، اما به طور کلی بر اساس شکل (دانه بلند یا کوتاه) و رنگ – سفید یا قهوه ای – طبقه بندی می شوند. برنج سفید سبوس بیرونی غنی از فیبر غلات را همراه با جوانه غنی از مواد مغذی حذف کرده است. در نتیجه، ماندگاری طولانی‌تری دارد، سریع پخته می‌شود، اما طعم ملایم و خنثی دارد.

طیف کاملی از راهنماهای فواید سلامتی ما را کشف کنید و همچنین برخی از دستور العمل های برنج خوشمزه ما را بررسی کنید، از تبوله برنج قهوه ای با تخم مرغ و جعفری گرفته تا پودینگ برنج کته با بهترین برنج ایرانی

فواید تغذیه ای برنج

یک وعده 100 گرمی برنج سفید کته فراهم می کند:

    131 کیلو کالری / 560 کیلوژول

    پروتئین 2.8 گرم

    0.4 گرم چربی

    31.1 گرم کربوهیدرات

    0.5 گرم فیبر

یک وعده 100 گرمی برنج قهوه ای کته به شما کمک می کند:

    132Kcal/562KJ

    پروتئین 3.6 گرم

    0.9 گرم چربی

    29.2 گرم کربوهیدرات

    1.5 گرم فیبر

    48 میلی گرم منیزیم

    125 میلی گرم فسفر

 5فایده مهم برنج برای سلامتی چیست؟

1. ممکن است به حفظ وزن سالم کمک کند

2. برنج قهوه ای از بیماری های مزمن محافظت می کند

3. برنج سفید از انرژی پشتیبانی می کند و سطح گلیکوژن را پس از ورزش بازیابی می کند

4. برنج سفید برای دستگاه گوارش بهتر است

5. این یک دانه بدون گلوتن است

برنج یک غذای اصلی مهم است، با این حال، گزارش‌ها آن را با آلودگی آرسنیک مرتبط می‌دانند، که سطوح بالای آن، در یک دوره ثابت، با افزایش خطر بیماری قلبی و سرطان مرتبط است. تجمع آرسنیک در قسمت سبوس دانه بیشتر است، به این معنی که برنج سبوس دار ممکن است به طور بالقوه مقادیر بیشتری از این آلاینده فلز سنگین نسبت به برنج سفید داشته باشد.