برنج بینام یا بهنام مناسب جشن ها و مراسمات

برنج بینام یا بهنام مناسب جشن ها و مراسمات : برنج بینام  نوعی برنج ایرانی بوده که از ایجاد تغییرات ژنتیکی در تولید و ساختار برنج‌های ایرانی به وجود آمده و در مرحله‌ی تولید گسترده قرار گرفته است که از جمله ارقام پر محصول می‌باشد. اگر قصد خرید برنج قد کشیده را دارید، بهتر است بینام را انتخاب کنید؛ دانه‌های این برنج به نسبت سایر ارقام جهت خرید برنج‌ ایرانی محلی و محصولات پرمحصول دیگر قامتی کوتاه‌تر دارند، اما بعد از پخت به حد قابل توجهی ری کرده و قد می‌کشند.

شما می‌توانید از این برنج در مهمانی‌های بزرگ و جشن‌های مهم خانوادگی استفاده کنید و بهترین پذیرایی را از مهمانان خود داشته باشید. از ویژگی‌های دیگری که لازم است تحت بررسی قرار گیرد، عطر و طعم این برنج است؛ مطمئنا افرادی که به دنبال برنج‌های خوش عطر هستند، بهتر است به سراغ برنج‌های محلی بروند.

عطر برنج بینام چگونه است؟

اغلب برنج‌های پرمحصول همچون برنج بینام، عطری در حد متوسط دارند. این برنج دانه‌هایی شفاف دارد که ظاهر آن‌ها تقریبا گرد است. مورد مهم دیگر درباره این برنج کیفیت پخت مناسب آن است، به نحوی که طعم این برنج پس از پخت آن تا مدت‌ها باقی مانده و شما همچنان می‌توانید از این طعم لذت ببرید.

ویژگی های ظاهری برنج بینام

درباره ظاهر برنج بینام در ابتدای امر به قد دانه کوتاه ان می توان اشاره کرد. طول دانه قبل و بعد پخت برنج بینام به ترتیب 6.5 و 10 میلی متر است که مشخص می باشد که بعد از پخت از قدکشی خوبی برخوردار است.

برنج بینام گرد بوده  و از برنج هایی مانند طارم و صدری شفاف تر است. رنگ برنج بینام تیره نبوده و در کل ویژگی های ظاهری آن مطلوب است. اما اگر به طعم، عطر و کیفیت بالا می اندیشید، برنج طارم ، هاشمی، صدری ، برنج دم سیاه و سایر انواع برنج های ایرانی دیگر انتخاب بهتری برای شماست.

برنج بینام

تفاوت برنج بینام کشت اول و دوم

برنج بینام کشت اول با برنج بینام کشت دوم در ظاهر نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارند. سایز برنج بینام کشت اول و برنج بینام کشت دوم یکسان است اما رنگ برنج بینام کشت اول سفید و روشن است مانند برنج طارم هاشمی. درحالیکه رنگ برنج بینام کشت دوم سبز رنگ می باشد.

در هنگام خرید برنج بینام باید به چه ویژگی‌هایی توجه داشت؟

از جمله ویژگی‌هایی که در زمان خرید برنج باید مد نظر قرار گیرند می‌توان به قیمت برنج، کیفیت پخت برنج، طعم و عطر آن و همچنین میزان قد کشیدن دانه‌های برنج پس از پخت اشاره کرد.

خرید برنج بینام انتخابی بهتر از بسیاری از برنج‌های خارجی می‌باشد؛ با خرید برنج شمال بینام به جای برنج‌های خارجی بی‌کیفیت می‌توانید محصولی بسیار بهتر را با قیمتی مناسب‌تر تهیه کنید. برنج بینام کیفیت پخت خوبی دارد و بعد از پخت برای مدت زمانی طولانی این کیفیت و طعم خوب را حفظ خواهد کرد.